Bildirim Gönder Otomasyonu

Otomasyonları kullanarak ekibiniz için akıllı bildirim sistemi oluşturabilirsiniz.

Chat icon
Transcript

Workiom'da bazı temel işlevleri için sistem bildirimleri bulunmaktadır, örneğin bir kayda atandığınızda, bir yorumda etiketlendiğinizde bildirimler ile haberdar olursunuz. Fakat otomasyon sistemi ile çok daha detaylı, spesifik ve kullanım şeklinize uygun bildirimler oluşturabilirsiniz.

Bildirim gönderme aksiyonunu, tüm otomasyon tetikleyicileri ile kullanabilirsiniz, yani yeni kayıt oluşturulduığunda, bir kayıt güncellendiğinde veya zaman bazlı olarak bildirim otomasyonu oluşturabilirsiniz.

'Kullanıcıya Bildir' aksiyon türünü seçtiğiniz zaman Statik veya Dinamik olarak bildirimi alacak kullanıcıyı belirlemeniz istenir:

  • Statik: Tüm kayıtlar için aynı kişiye bildirim göndermek istediğiniz durumlarda kullanılır, örneğin yönetici bilgilendirmesi için statik olarak yöneticiyi seçebilirsiniz.
  • Dinamik: Tetikleyici kayıtlardaki bir 'Kullanıcı' alan tipine göre bildirimi alacak kişi belirlenir. Örneğin bir müşteriden sorumlu olan ekip üyesini dinamik olarak 'Sorumlu Kişi' alanını seçerek bildirim almasını sağlayabilirsiniz.
statik kullanıcı seçimi

dinamik alan seçimi

Bildirim Metninin Yazılması:

Metni yazarken açılan alanlar listesinden dinamik alanlar ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte kişi ismi, şirket bilgisi ve şirketindeki rolü bildirime dinamik olarak kayıtlardan çekilerek eklenmiştir: