Tablo Görünümü

Workiom verilerinizi görüntülemek için 4 seçenek sunuyor; Tablo, Pano, Takvim, Form.

Chat icon
Transcript

Workiom verilerinizi görüntülemek için 4 seçenek sunuyor; Tablo, Pano, Takvim, Form. Farklı görünümler oluşturarak verilerinizi farklı bakış açıları ile yönetebilirsiniz, ayrıca görünümlere filtreler ekleyerek bu çeşitliliği daha da artırabilirsiniz.

Varsayılan görünüm olan Tablo görünümü alışageldiğimiz hesap tablolarına, excel tablolarına benzer bir yapı sunarak kayıtlarımızı satır ve sütunlar şeklinde görmemizi sağlıyor. Her bir satır veri kaydını, sütunlar ise alan tiplerini gösteriyor.

Yeni bir Tablo görünümü oluşturmak için aşağıda gösterildiği gibi 'Yeni Görünüm' butonuna tıklayarak 'Tablo' görünümünü seçmeniz gerek. (Varsayılan olarak seçili durumda olacak) Görünüme bir isim verip 'Oluştur' butonuna tıklayarak yeni tablo görünümü eklemiş olacaksınız.



'Alan' yönetimi menüsünü açarak tablonuzda görünmesini istediğini veya gizlemek istediğiniz alanları seçebilirsiniz. Ayrıca sürükle bırak yöntemi ile alanların sırasını değiştirebilirsiniz:

Kayıtları Gruplandırma

Tablo görünümünde kayıtları gruplandırarak daha organize bir hal sağlayabilirsiniz. Grupla butonuna tıklayıp hangi alan türüne göre gruplandırmak istediğinizi seçebilirsiniz.



Her Kayıt için Index Numarası (Yeni)

Artık tablo görünümdeki her kayıt için bir index numarası mevcut.

Görünümlere filtreler ekleyerek ulaşmak istediğiniz verilere daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Görünümü silme ve düzenleme

Görünümün üzerine geldiğinizde hemen yanında 3 nokta belirecek. Bu 3 noktaya tıklayarak görünümü düzenleyebilir veya silebilirsiniz: